Łapino w jeden dzień 1dni integracyjna wycieczka szkolna - szkoła przetrwania

Baza wycieczek szkolnych w Łapinie. Zajęcia na pontonach.

Propozycja przeznaczona dla wszystkich grup, które z różnych powodów nie mogą zdecydować się na dłuższy wyjazd. Ponad sześciogodzinny program terenowy przeprowadzany na zasadzie szkoły przetrwania stanowi połączenie najbardziej atrakcyjnych i widowiskowych elementów z naszych biwaków integracyjnych.

GDZIE PRZEPROWADZAMY ZAJĘCIA - SZKOŁA PRZETRWANIA

Nasza baza w Łapinie (ok. 25 km od Gdańska).

• Program
  • 1 dni

DZIEŃ 1

• ZAJĘCIA NA PONTONACH - wyprawa na wyspę
  • Sterowanie dużym pontonem raftingowym może wydawać się banalnie proste :)
  • Koordynacji pracy sześciu wioślarzy tak aby wykonywali komendy sternika uczymy się podczas zajęć na zamkniętym kąpielisku. Następnie urządzimy wyścig w formie sztafety.
  • Aby na samym końcu przeprawić się na wyspę i wykonać tam jedno z zadań integracyjnych.

• Podczas zajęć na wodzie uczestnicy są ubrani w kamizelki asekuracyjne a zajęcia są prowadzone przez ratowników.
  • BUDOWA TRATWY Z BECZEK
  • Duże zadanie konstrukcyjne. Cała grupa zostaje podzielona na zespoły.
  • Zadaniem każdego z zespołów jest zbudowanie tratwy i przeprawa na drugą stronę kąpieliska. Tratwę budować można tylko z przekazanych drużyną materiałów: 200l beczek, linek, żerdzi.
  • Zadanie odbywa się na terenie zamkniętego kąpieliska a osoby płynące na tratwie ubrane są w kamizelki asekuracyjne.
  • ZAWODY NA ORIENTACJĘ
    Rozgrywane w krótkiej max. 1,5 godzinnej formule.
    Zadaniem uczestników (podzielonych wcześniej na 5-10 osobowe grupy) jest znalezienie w jak najkrótszym czasie 10 punktów kontrolnych. Po krótkim przeszkoleniu każda z grup otrzymuje mapkę z zaznaczonymi do znalezienia punktami.
    Punkty usytuowane są przy leśnych drogach w bliskiej odległości od terenu ośrodka.
  • OGNISKO
    W przerwie pomiędzy zadaniami usiądziemy przy ognisku aby upiec sobie kiełbaskę oraz rozgrać się gorącą herbatą.

Terminy i Ceny

Maksymalna wielkość grupy to 147 os

WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK (28.08 - 15.10.2017)

Wersja 1 dni
min. ilość
czestników
cena na jednego
uczestnika

Maksymalna wielkość grupy to 147 os

CENA ZAWIERA:

• pełną realizacje programu,
  • kiełbaskę oraz wodę i herbatę przy ognisku,
  • darmowy pobyt opiekunów.

CENA NIE ZAWIERA:

• dojazdu na miejsce.