Łapino w jeden dzień 1dniintegracyjna wycieczka szkolna - szkoła przetrwania

Baza wycieczek szkolnych w Łapinie. Zajęcia na pontonach.

Zajęcia odbywają się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DOROTA w Łapinie, nad jeziorem,  ok 20 km od Gdańska.
Punktem centralnym w zależności od pogody będzie wiata nad jeziorem lub  hala namiotowa, w której w przypadku deszczu możemy realizować częsc zadań pod dachem.
Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy zespoły realizujące po koleji 3 wybrane przez instruktorów zadania.
W przerwie pomiędzy zadaniami usiądziemy przy ognisku aby upiec sobie kiełbaskę oraz rozgrać się gorącą herbatą.

Czas trwania programu do 6 godzin.
Zadania realizowane są w zespołach klasowych:

• Program
  • 1 dni

DZIEŃ 1

• ZAJĘCIA NA PONTONACH - Sterowanie dużym pontonem raftingowym może wydawać się banalnie proste :)
    Koordynacji pracy sześciu wioślarzy tak aby wykonywali komendy sternika uczymy się podczas zajęć na zamkniętym kąpielisku. Następnie urządzimy wyścig w formie sztafety.
    Aby na samym końcu przeprawić się na wyspę i wykonać tam jedno z zadań integracyjnych.
    Podczas zajęć na wodzie uczestnicy są ubrani w kamizelki asekuracyjne a zajęcia są prowadzone przez ratowników.
    BUDOWA TRATWY Z BECZEK Duże zadanie konstrukcyjne. Cała grupa zostaje podzielona na zespoły.
    Zadaniem każdego z zespołów jest zbudowanie tratwy i przeprawa na drugą stronę kąpieliska. Tratwę budować można tylko z przekazanych drużyną materiałów: 200l beczek, linek, żerdzi.
    Zadanie odbywa się na terenie zamkniętego kąpieliska a osoby płynące na tratwie ubrane są w kamizelki asekuracyjne.
    ZAWODY NA ORIENTACJĘ Rozgrywane w krótkiej max. 1,5 godzinnej formule. Zadaniem uczestników (podzielonych wcześniej na 5-10 osobowe grupy) jest znalezienie w jak najkrótszym czasie 10 punktów kontrolnych. Po krótkim przeszkoleniu każda z grup otrzymuje mapkę z zaznaczonymi do znalezienia punktami. Punkty usytuowane są przy leśnych drogach w bliskiej odległości od terenu ośrodka.
    UCIECZKA z ALCATRAZ Duża gra przygodowa ze scenariuszem łączącym w całość wiele małych zadań. Aby uciec z słynnego Alcatraz trzeba przejść przez wiele przeszkód, często nie do pokonania przez jedną osobę. Kluczem do sukcesu jest współpraca całej grupy.
    INTEGRACYJNE GRY ZESPOŁOWE "Kołki kręciołki", "toster - mikser", "pifpafff..." i wiele innych - zabawy ruchowe przeprowadzane podczas deszczu pod dachem.

Terminy i Ceny

Maksymalna wielkość grupy to 147 os

WIOSNA 2019 ( 6.05 - 21.06.2019)

Wersja 1 dni
min. ilość
czestników
cena na jednego
uczestnika

Maksymalna wielkość grupy to 147 os

CENA ZAWIERA:

• pełną realizacje programu,
  • kiełbaskę oraz wodę i herbatę przy ognisku,
  • darmowy pobyt opiekunów.

CENA NIE ZAWIERA:

• dojazdu na miejsce.