Gdańska Przygoda 3dni 4dni 5dni wycieczka szkolna do Gdańska połączona z programem integracyjnym

Widok na Motławę z gdańskiego żurawia. Stare miasto w Gdańsku.

DLA KOGO

Program jest dedykowany dla grup przyjeżdżających autokarem do Trójmiasta.
Stanowi on połączenie biwaku integracyjnego Wszyscy za Jednego prowadzonego w Kaszubskim Parku Krajobrazowym z jednodniowym zwiedzaniem Gdańskiej Starówki oraz krótkim pobytem na plaży w Sopocie lub Brzeźnie.

Największym atutem tego programu jest jego różnorodność -  połączenie zwiedzania z aktywnym wypoczynkiem, oraz nauką.

OPIS PROGRAMU

Bloki zadaniowe na terenie naszej bazy

W zależności od długości pobytu zaproponujemy Wam od 2 do 6 bloków zadaniowych.
Blok zadaniowy nie jest jednym zadaniem lecz czasem jakim przeznaczamy na realizacje tak dużej ilości zadań jak tylko się da.
Zazwyczaj jeden blok zadaniowy trwa od 2 do 3 godzin.

Opisy bloków zadaniowych.

Są to wszystko zadania integracyjnymi czasami o charakterze survivalowym. Słowo "survival" traktujemy jednak zawsze z przymrożeniem oka, stawiając na uśmiech, zabawę i pozytywne emocje.
Nasze zadania pod przykrywką ekscytującej zabawy uczą wielu pozytywnych zachowań i integrują klasę.

Gra terenowa na gdańskiej starówce

Zwiedzanie Gdańska odbywające się w formie miejskiej gry terenowej, co jest o wiele bardziej przyswajalnej dla młodzieży szkolnej niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem.

Zabawy z nauką.

Zwiedzanie niedawno zrewitalizowanych fortów na Górze Gradowej w Gdańsku.
Wystawa multimedialna - "Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk ukazująca przeszłość Fortu z historią Gdańska w tle.

Integracja na torze - drezyny ręczne

Każdy wie, że drezyna to lekki pojazd szynowy napędzany siłą mięśni ludzkich lub silnikiem spalinowym, używany do zadań pomocniczych na kolei. Kojarzy nam się ona zazwyczaj z filmami z gatunku western lub  kreskówkami z Bolkiem i Lolkiem.
Ale czy ktoś z Was miał okazję aby przejechać się prawdziwą drezyną ?
Zapraszamy Was zatem na godzinna wycieczkę drezyną po malowniczych kaszubskich łąkach i polach jednak nie zamierzamy pomagać Wam w tej drodze :). Sami dojedziecie tak daleko na ile wystarczy wam siły. Na pocieszenie napiszę tylko, że powrót macie już z przysłowiowej "górki".
Drezyny są atrakcją programu 5 DNI. Jeżeli chcesz dołączyć je do krótszego pobytu musisz liczyć się z dopłatą min. 20 zł/os.

Zajęcia wieczorne

Przygotowaliśmy dla Was zajęcia na dwa wieczory:

1. Nocne zawody na orientacje
  2. Dyskoteka nad jeziorem

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie oferowane przez nas zajęcia prowadzone są pod nadzorem naszych instruktorów.

Zajęcia wysokościowe o ile znajdują się w programie przeprowadzane są przez osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie, przy użyciu atestowanego sprzętu.

Podczas zajęć na wodzie głębszej niż 1m wszyscy uczestnicy mają bezwzględny obowiązek założenia kamizelki asekuracyjnej.

Niektóry z Was nie unikną jednak zadrapań i siniaków zdobytych w ferworze walki, które zauważa się najczęściej dopiero po powrocie do domu :).

CO ZABRAĆ:

• śpiwór,
  • odzież i buty, której nie będzie szkoda pobrudzić,
  • latarkę

• Program
  • 3 dni
  • 4 dni
  • 5 dni

DZIEŃ 1

• 9.30 Czekamy na Was, ale wiemy, że możecie się spóźnić ;)
    Spotkanie organizacyjne, na którym omówione zostaną zasady oraz cele wyjazdu.
  • BLOK ZADANIOWY np. wyprawa na pontonach
  • 13.30 - obiad
  • 14.45 BLOK ZADANIOWY np. przeprawa na tratwach,
  • 18.00 - kolacja
  • 19:00 WIECZORNY BLOK ZADANIOWY- np. zawody na orientację.

DZIEŃ 2

• 9:00 Śniadanie
  • Przejazd do Gdańska Waszym autokarem.
  • Niekonwencjonalne zwiedzanie gdańskiej starówki- miejska gra terenowa, czas wolny nad morzem (gdy wystarczy czasu).
  • Powrót do Łapina na obiadokolację.
  • 19:00 WIECZORNY BLOK ZADANIOWY- np. Dyskoteka

DZIEŃ 3

• 9:00 Śniadanie i wykwaterowanie, sprawdzanie domków i złożenie bagaży do przechowania.
  • 9:45 - BLOK ZADANIOWY np. Ucieczka z Alcatraz
  • 13:00 Pożegnanie grupy.

Terminy i Ceny

Baza biwaków w Łapinie

Ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy „Dorota” zachęca turystów idealną lokalizacją, pięknem otaczającej przyrody . Usytuowany jest nad jeziorem Łapińskim w cichej i spokojnej okolicy, zaledwie 20 km od Gdańska. Otaczające ośrodek lasy oraz Rezerwat Przyrody „Jar Reknicy” tworzą wyjątkowy, sprzyjający mikroklimat, który służy zdrowemu wypoczynkowi. Na terenie ośrodka, w centrum malowniczych...

>>pełen opis bazy