Wiosła i żagle 3dniwycieczka szkolna na Mazury

Spływ Krutynia, przerwa we wsi Rosocha

Wydaje Wam się, że nie można zobaczyć wszystkiego co najciekawsze w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich ledwie w parę dni? Przekonajcie się sami !

SZCZYPTA HISTORII

Wybraliśmy dla Was dwa miejsca, które powinny być interesujące dla każdego:

• Bazylikę w Świętej Lipce - koncert ruchomych organ naprawdę robi wrażenie.
  • Kwatera Adolfa Hitlera – Wilczy Szaniec w Gierłoży.
  • Twierdza Boyen - powstały w latach 1843 – 1855 obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno.

Resztę wyjazdu spędzimy już aktywnie.

KAJAKI

Spławimy się najpiękniejszym naszym zdaniem odcinkiem Krutyni.

Nasze kajaki nie wygrałyby może olimpiady, ale z pewnością są stabilne i bezpieczne. Zanim do nich wsiądziemy ubierzemy się w kamizelki asekuracyjne i upewnimy się, że każdy z uczestników wie jak zachować się na wodzie.

Dodatkowo dla zapewnienia stuprocentowego bezpieczeństwa wybrany przez nas odcinek Krutyni, jest w pierwszej części nie głębszy niż do kolan. Spływy organizujemy od kilkunastu lat – dlatego odcinek który wybraliśmy pozwala wystarczająco się zmęczyć i nacieszyć kajakarstwem, jednak jest możliwy do przepłynięcia dla każdego z kondycją fizyczną na bardzo podstawowym poziomie. Zawsze istnieje też plan awaryjny – możemy zakończyć spływ w połowie trasy.

ŻEGLOWANIE

Następnego dnia podzielimy Was na załogi i pożeglujemy po jednym z większych mazurskich jezior - Jeziorze Ryńskim.

Nasze jachty to atestowany sprzęt, kontrolowany i używany co roku do organizacji obozów żeglarskich dla młodzieży. Wyposażony jest w konieczny sprzęt ratunkowy, a sternicy mają wieloletnie doświadczenie.

Uczestnicy wsiadają na żaglówki po przeszkoleniu zapewniającym właściwe zachowanie się na wodzie i oczywiście ubrani są w kamizelki ratunkowe.

BEZPIECZEŃSTWO

Nigdy nie pływałeś kajakiem, a nawet małą wiosłową łódeczką, nie mówiąc już o żeglowaniu?

Nie martw się! Ten wyjazd jest na pewno dla Ciebie!

Jesteśmy znad morza i nasi instruktorzy zapewnią, że pierwsza styczność z wodą, chociaż ekscytująca i czasami nieco mokra – będzie z całą pewnością kontrolowana i bezpieczna.

CO WŁOŻYĆ DO BAGAŻU:

• Śpiwór.
  • Odzież na kajak i rower.
  • Latarka
  • Nieprzemakalna i nieprzewiewna kurtka.

żeglowanie po jeziorze Ryńskim - wycieczka szkolna
Zajęcia żeglarskie Ryn.
Cumowanie przy kei w Rynie.
Wilczy szaniec Gierłoż - wnętrze bunkra
Wilczy szaniec Gierłoż
zwiedzanie ruin wilczego szańca kwatery Hitlera
Brama bazyliki w Świętej Lipce
Wiosną na szlaku Krutyni można często spotkać małe łabądki.

• Program
  • 3 dni

DZIEŃ 1

• Spotkanie z pilotem w Św. Lipce
    Zwiedzanie bazyliki oraz koncert organowy
  • Zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży.
  • Przyjazd do Rynu - zakwaterowanie
  • Obiadokolacja
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasek.

DZIEŃ 2

• Śniadanie
  • Przejazd autokarem do Krutynia
  • Spływ kajakowy odcinkiem szlaku wodnego Krutyni na trasie Krutyń - Ukta
  • Czasami uda nam się wygospodarować trochę wolnego czasu na spacer po Mikołajkach.
  • Obiadokolacja
  • Wieczorna mini gra miejska na terenie Rynu.

DZIEŃ 3

• Śniadanie
  • Teoretyczne przeszkolenie żeglarskie, podział na załogi, przydział jachtów i rejs po jeziorze Ryńskim. Na każdym jachcie płynie nasz instruktor - kapitan.
  • Obiad (płatny dodatkowo +20zł/os)
  • Wyjazd

tu nocują wycieczki szkolne na mazury

Ośrodek Żeglarski GAT