WSZYSCY ZA JEDNEGO 2dni 3dni4dniszkolny biwak integracyjny w Łapinie

 

Zapraszamy na biwak integracyjny do naszej bazy w Łapinie na Kaszubach.
Czyste powietrze i przepiękny teren są świetnymi warunkami do prowadzenie różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Zadbane domki pozwolą zregenerować się za dnia i wypocząć w nocy. Świetna kuchnia zapewni kalorie i witaminy potrzebne do sprostania zadaniom przygotowanym przez instruktorów. Program integracyjny pod przykrywką ekscytującej zabawy uczy wielu pozytywnych zachowań, a przy tym tworzy więzi między uczestnikami.

DLA KOGO:

Dla uczniów od piątej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej.

Klasy V – VI – program podstawowy. Nacisk na relacje, współpracę i zabawę. Uczestnicy angażowani są w przygotowanie oraz składanie sprzętu po zajęciach.

Klasy VII – VIII – dodatkowo motywowanie do twórczego rozwiązania problemu, przyzwolenie na błędy, ich omówienie i naprawa.

Klasy I LO – dodatkowe elementy integracyjne.

Klasy starsze – nastawienie na kreatywność grupy w pokonywaniu postawionych przed grupą wyzwań. Wolny wybór tworzy pozornie luźniejszy charakter zajęć, ale determinuje grupę do samodzielnych decyzji i uniemożliwia wykonanie zadań bez prawidłowej komunikacji.

 

Program wymaga od uczestników przeciętnego poziomu sprawności. W wypadku gdy zadanie przerasta możliwości fizyczne lub psychiczne grupy, instruktorzy stosują odpowiednie modyfikacje. Jeżeli konkurencja okazuje się zbyt łatwa, jest możliwość jej skomplikowania. Tak czy inaczej, nasze zajęcia zajmują uczestnikom niemal cały dzień.

GDZIE:

Na Kaszubach, blisko Gdańska, w lesie, nad jeziorem tzn. w naszej bazie Guru w Łapinie.

OPIS PROGRAMU:

Bloki zadaniowe na terenie naszej bazy

Zajęcia dzienne organizujemy w postaci ok 3 godzinnych bloków zadaniowo - tematycznych, przedzielonych obiadem.

Blok zadaniowy nie jest jednym zadaniem, lecz czasem jakim przeznaczamy na realizację tak dużej ilości zadań jak tylko się da.

Wykonanie tego samego zadania, które jednej grupie zajmie 20 minut może stanowić dla innej problem na 2 godziny, dlatego też nie podajemy dokładnych godzinowych harmonogramów.

Dobór bloków zadaniowych dokonywany jest przez instruktorów i dopasowywany do wieku, specyfiki grupy oraz warunków atmosferycznych.

Polecamy zapoznanie się z opisem zadań integracyjnych na biwaku Wszyscy za Jednego

Możliwe dodatki DO PROGRAMU:

Program pobytu możemy uatrakcyjnić dodatkowymi elementami:

 

-Zajęcia na drezynach kolejowych (25zł/os.)
W czasie jednego z bloków zajęciowych prowadzimy grupę na stację drezynową w Łapinie. Drezyniarz z ogromnym doświadczeniem instruuje jak działają drezyny kolejowe ręczne lub rowerowe i jakie zasady obowiązują na torach. Trasa wycieczki przebiega pośród przepięknych kaszubskich lasów i łąk. Każda drezyna jest zasilana jedynie siłą mięśni uczestników. Na koniec przeprowadzany jest egzamin na prawo jazdy drezynowe wraz z wręczeniem tego dokumentu tym, którym uda się zdać. W programie pięciodniowym zajęcia na drezynach ręcznych są w cenie.

 

-Dodatkowy posiłek po zajęciach porannych ostatniego dnia pobytu (6zł/os.)
Niektóre grupy chcą wyjeżdżać od nas od razu po zakończeniu programu, żeby nie wpaść w popołudniowe korki. Natomiast grupy, które chcą zostać u nas trochę dłużej i spróbować specjału kuchni polowej zapraszamy na pyszny żurek. W zestawie znajduje się również regionalne pieczywo z lokalnej piekarni oraz gorąca herbata, lub (w upalne dni) zimna źródlana woda z własnego ujęcia głębinowego.

 

-Transport bagaży z najbliższego przystanku PKS Czapielsk Skrzyżowanie (2.50zł/os.)
Poza dotarciem do nas za pomocą własnego przewoźnika, możliwy jest przyjazd autobusem PKS startującym z Dworca Głównego w Gdańsku. Droga z przystanku wiedzie przez uroczy jar Reknicy i liczy nie spełna 2,5km. Aby ten leśny spacer pokonać w jak najbardziej komfortowych warunkach oferujemy transport Waszych walizek, plecaków, śpiworów i toreb na teren ośrodka.

POSIŁKI

Śniadania i kolacje wystawiane są na sali bankietowej w formie bufetu szwedzkiego. Obiady dwudaniowe są serwowane na stoły zajęte przez uczestników i wychowawców.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie oferowane przez nas zajęcia prowadzone są pod opieką i nadzorem naszej kadry instruktorskiej.
Podczas zajęć wodnych wszyscy uczestnicy zostają wyposażeni w kamizelki asekuracyjne. Instruktorzy dopilnowują, aby zostały one prawidłowo założone.

CO ZABRAĆ NA SZKOLNY BIWAK INTEGRACYJNY:

 • śpiwór,
 • odzież i buty, której nie będzie szkoda pobrudzić,
 • latarkę

WYCIECZKA DO GDAŃSKA - TYLKO WARIANT 4 DNI

Podczas tego jednodniowego wypadu proponujemy Wam grę miejską na terenie gdańskiej starówki. Dokładniejszy opis tego programu znajdziecie w ofercie gdańska przygoda.

PYTANIA ?

Polecam zapoznanie się z artykułem: odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ws. biwaku Wszyscy za Jednego.

 


Galeria

Przygotowanie do nocnych zawodów na orientacje. Zaznajomienie z mapą.
Baza wycieczek szkolnych w Łapinie. Zajęcia na pontonach.
Nocne zawody na orientacje. Znajdź w terenie punkty oznaczone na mapie.
wycieczka szkolna, biwak, integracyjny

 • Program
 • 2 dni
 • 3 dni
 • 4 dni

DZIEŃ 1

 • 9.30 Czekamy na Was, ale wiemy, że możecie się spóźnić ;) Spotkanie organizacyjne, na którym omówione zostaną zasady oraz cele wyjazdu.
 • BLOK ZADANIOWY - np. budowa tratew i przeprawa
 • 13:30 obiad
 • 14:45 BLOK ZADANIOWY - np. Małpiarnia + wiszące wyspy
 • 18:00 Kolacja
 • 19:00 WIECZORNY BLOK ZADANIOWY- np. zawody na orientację.
 •  

DZIEŃ 2

 • 9:00 Śniadanie
 • 9:45 BLOK ZADANIOWY - np. zajęcia na pontonach
 • 13:30 obiad
 • 14:45 BLOK ZADANIOWY - np. zabawy integracyjne
 • 18:00 Kolacja
 • 19:00 WIECZORNY BLOK ZADANIOWY np. Dyskoteka w wiacie nad jeziorem.
 •  

DZIEŃ 3

 • 9:00 Śniadanie i wykwaterowanie, sprawdzanie domków i złożenie bagaży do przechowania.
 • 10:00 BLOK ZADANIOWY np: Ucieczka z Alcatraz
 • 14:00 Zakończenie zajęć.

Terminy i Ceny

To tu organizujemy nasze biwaki integracyjne - Ośrodek Wypoczynkowy Dorota w Łapinie - w pobliżu Tró

Baza biwaków w Łapinie

Ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy „Dorota” zachęca turystów idealną lokalizacją, pięknem otaczającej przyrody . Usytuowany jest nad jeziorem Łapińskim w cichej i spokojnej okolicy, zaledwie 20 km od Gdańska. Otaczające ośrodek lasy oraz Rezerwat Przyrody „Jar Reknicy” tworzą wyjątkowy, sprzyjający mikroklimat, który służy zdrowemu wypoczynkowi. Na terenie ośrodka, w centrum malowniczych...

>>pełen opis bazy