The ROCK Alcatraz San Francisco

Zadania integracyjne na biwaku Wszyscy za Jednego

UCIECZKA z ALCATRAZ

Duża gra przygodowa ze scenariuszem łączącym w całość wiele małych zadań.

Aby uciec ze słynnego Alcatraz trzeba przejść przez wiele przeszkód, często nie do pokonania przez jedną osobę. Kluczem do sukcesu jest współpraca całej grupy. Świetny sposób na integrację i pokonywanie swoich słabości.

BUDOWA TRATWY Z BECZEK

Duże zadanie konstrukcyjne.

Cała grupa zostaje podzielona na zespoły. Zadaniem każdego z zespołów jest zbudowanie tratwy i przeprawa na drugą stronę kąpieliska. Tratwę budować można tylko z przekazanych drużynom materiałów: 200l beczek, linek, żerdzi. Zajęcia odbywają się na terenie zamkniętego kąpieliska, a osoby płynące na tratwie ubrane są w kamizelki asekuracyjne.

ZAJĘCIA NA PONTONACH

Uważacie, że pływanie dużym pontonem jest łatwym zadaniem? Jesteście w błędzie. Gdy na pokładzie znajduje się kilku - kilkunastu wioślarzy i każdy z nich chce dowodzić, dopłynięcie do wyznaczonego celu graniczy z cudem. Oczywiście po pewnym czasie nauczycie się współpracować i samo pływanie będzie dla Was łatwizną. Wtedy wkroczymy my i nasze zadania specjalne! Na początku grupa odbywa szkolenie "na sucho". Dopiero po przyswojeniu podstawowych komend, zasad bezpieczeństwa wchodzimy do pontonów.

Podczas zajęć na wodzie uczestnicy są ubrani w kamizelki asekuracyjne, a zajęcia prowadzone są w asyście ratownika.

MAŁPIARNIA - zadaniowy park linowy

Przejście niskiego parku linowego? Banał! Minimum balansu, pomoc grupy i już jesteśmy na mecie. A co powiecie na zadaniowy park linowy? Nasi instruktorzy dadzą Wam pewną misję. Jesteście w stanie sprostać temu zadaniu tylko jeśli posiądziecie umiejętność kooperacji.

Podołacie?

INTEGRACYJNE GRY ZESPOŁOWE

"Kołki kręciołki", "toster - mikser", "pifpafff..." i wiele innych - zabawy ruchowe przeprowadzana na łące.

Ale spokojnie, mamy też wielkie namioty i sporo zadaszonego miejsca w ramach niepogody. Zabawy integracyjne nie tylko bawią, uczą, ale też pozwalają na lepsze poznanie się i zebranie wielu nowych, rewelacyjnych wspomnień.

Marsz na orientację

Konkurencja mająca na celu sprawdzenie umiejętności posługiwania się mapą, bytowania w lesie i dbania o innych. Należy odszukać w lesie wyznaczone punkty, przestrzegając przy tym różnych zasad i wytycznych, które są podstawą bezpieczeństwa.

Przed wyruszeniem do lasu prowadzimy szkolenie z mapy, informujemy o tym jak należy zachowywać się w lesie, co robić, czego nie robić - dzięki czemu konkurencja jest nie tylko świetną zabawą, ale też wspaniałą lekcją.

Dyskoteka

Nasza dyskoteka nie wygląda jak pospolite dyskoteki. Pusta sala, kilka lampek i skrzecząca muzyka?

Zapomnijcie! U nas poza tańczeniem dzieją się inne rzeczy. Mega twister, różne konkurencje, a także efekty specjalne, których nie doświadczycie w domu. Więcej nie zdradzimy, ale możemy zagwarantować, że mamy atrakcje dla osób w każdym wieku, więc nie ma szans byście nie byli zachwyceni.

WISZĄCE WYSPY

Zadanie integracyjno - przeprawowe.

Grupa musi przedostać się na drugi brzeg "rzeki" korzystając z zawieszonych nad nią wielkich opon.

Zadanie wydaje się banalnie proste jednak jego wykonanie wymaga współpracy całego zespołu i zaplanowania przeprawy.

Zajęcia na sali

Czasem zdarza się, że pogoda jest złośliwa i deszcz nie przestaje lać się z nieba. Nam to nie przeszkadza, ale jeśli Wy nie macie ochoty dłużej moknąć, mamy dla Was miejsce suche i ciepłe. Zajęcia na sali dostosowywane są do wieku, predyspozycji i zainteresowań grupy. Aczkolwiek mamy też atrakcje uniwersalne jak chociażby Domino. Wielka wieża czy długi wąż z klocków to coś, co sprawia radość niezależnie od wieku.

Flagi

Dwie drużyny. Dwa tereny. Dwa kręgi. I... żadnych flag! Strategiczna gra terenowa, która wymaga sporo sprytu i taktycznego myślenia. Dobra kondycja też jest tu atutem, ale nie jest gwarancją zwycięstwa. Zwycięży ta drużyna, która lepiej się dogaduje, umie opracować plan i wprowadzić go w życie. To wszystko sprawia, że flagi są świetną grą uczącą współpracy, ale też posiadającą nutkę rywalizacji!

OŚMIORNICA

Nadgarstki wszystkich osób z grupy zostają przypięte do alpinistycznej ósemki zaczepionej na luźno rozpiętej pomiędzy drzewami linie. Cała grupa jak wielka ośmiornica musi zgodnie przemieszczać się wzdłuż liny przeciągając małe oczko ósemki, aż do samego jej końca napotykając po drodze na węzły i inne małe przeszkody. Zadanie stymulujące kreatywne myślenie, wyłaniające lidera, poprawiające komunikację wewnątrz zespołu i wymuszające bezwzględną współpracę i uczestnictwo wszystkich jego członków.

PIRAMIDA

Doniczkowa wieża - czy dacie radę przenieść ją z punktu A do punktu B? Zadanie wydaje się proste, ale jest tu jeden, drobny szczegół. Budowlę możecie transportować po jednym kawałeczku, a to zdecydowanie utrudnia jej konkurencję. Popularna gra logiczna, przeniesiona w teren. Dzięki tej kombinacji uzyskaliśmy terenową łamigłówkę logiczną, wymagającą współpracy i dobrej komunikacji między uczestnikami.

 

Przygotowanie do nocnych zawodów na orientacje. Zaznajomienie z mapą.
Baza wycieczek szkolnych w Łapinie. Zajęcia na pontonach.
Nocne zawody na orientacje. Znajdź w terenie punkty oznaczone na mapie.
wycieczka szkolna, biwak, integracyjny