Charzykowy Connect 2dni3dniBudowanie więzi w grupie

Dodatkowe informacje

Jezioro Charzykowskie to prawdziwy raj dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku. To miejsce, gdzie można zapomnieć o codziennym zgiełku i stresie, zanurzając się w piękno krajobrazu i spokój otaczającej przyrody. Czysta, błękitna woda jeziora, otoczona bujnymi lasami, jest idealna do pływania, żeglowania czy kajakarstwa. A po dniu pełnym przygód, nic nie jest lepsze niż relaks na złocistej plaży, podziwiając zachód słońca nad jeziorem. Zapraszamy do Charzykowy - miejsca, gdzie można naładować baterie i cieszyć się każdą chwilą.

Zapraszamy na biwak integracyjny do naszej bazy w Łapinie na Kaszubach.
Czyste powietrze i przepiękny teren są świetnymi warunkami do prowadzenie różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Zadbane domki pozwolą zregenerować się za dnia i wypocząć w nocy. Świetna kuchnia zapewni kalorie i witaminy potrzebne do sprostania zadaniom przygotowanym przez instruktorów. Program integracyjny pod przykrywką ekscytującej zabawy uczy wielu pozytywnych zachowań, a przy tym tworzy więzi między uczestnikami.

DLA KOGO:

Dla uczniów od piątej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej.

Klasy V – VI – program podstawowy. Nacisk na relacje, współpracę i zabawę. Uczestnicy angażowani są w przygotowanie oraz składanie sprzętu po zajęciach.

Klasy VII – VIII – dodatkowo motywowanie do twórczego rozwiązania problemu, przyzwolenie na błędy, ich omówienie i naprawa.

Klasy I LO – dodatkowe elementy integracyjne.

Klasy starsze – nastawienie na kreatywność grupy w pokonywaniu postawionych przed grupą wyzwań. Wolny wybór tworzy pozornie luźniejszy charakter zajęć, ale determinuje grupę do samodzielnych decyzji i uniemożliwia wykonanie zadań bez prawidłowej komunikacji.

Program wymaga od uczestników przeciętnego poziomu sprawności. W wypadku gdy zadanie przerasta możliwości fizyczne lub psychiczne grupy, instruktorzy stosują odpowiednie modyfikacje. Jeżeli konkurencja okazuje się zbyt łatwa, jest możliwość jej skomplikowania. Tak czy inaczej, nasze zajęcia zajmują uczestnikom niemal cały dzień.

GDZIE:

Charzykowy przy promenadzie, nad jeziorem.

OPIS PROGRAMU:

Bloki zadaniowe na terenie naszej bazy

Zajęcia dzienne organizujemy w postaci ok 3 godzinnych bloków zadaniowo - tematycznych, przedzielonych obiadem.

Blok zadaniowy nie jest jednym zadaniem, lecz czasem jakim przeznaczamy na realizację tak dużej ilości zadań jak tylko się da.

Wykonanie tego samego zadania, które jednej grupie zajmie 20 minut może stanowić dla innej problem na 2 godziny, dlatego też nie podajemy dokładnych godzinowych harmonogramów.

Dobór bloków zadaniowych dokonywany jest przez instruktorów i dopasowywany do wieku, specyfiki grupy oraz warunków atmosferycznych.

Polecamy zapoznanie się z opisem zadań integracyjnych na biwaku Wszyscy za Jednego

Możliwe dodatki DO PROGRAMU:

Program pobytu możemy uatrakcyjnić dodatkowymi elementami:

 
Spływ kajakowy Chociną (30 zł/os) - konieczny dojazd autokarem.
To jedno z najbardziej malowniczych doświadczeń, które można zaznać na wodach Polski. Ta trasa, pełna jest urokliwych zakątków i niezapomnianych widoków. Płynąc Chociną, można podziwiać dziką przyrodę, spotkać różnorodne gatunki ptaków i poczuć bliskość natury. To idealna propozycja dla osób szukających aktywnego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń.

POSIŁKI

Śniadanie i kolacja w formie bufetu, dwudaniowy obiad serwowany do stolika.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie oferowane przez nas zajęcia prowadzone są pod opieką i nadzorem naszej kadry instruktorskiej.
Podczas zajęć wodnych wszyscy uczestnicy zostają wyposażeni w kamizelki asekuracyjne. Instruktorzy dopilnowują, aby zostały one prawidłowo założone.

CO ZABRAĆ NA SZKOLNY BIWAK INTEGRACYJNY:

 • odzież i buty, której nie będzie szkoda pobrudzić,
 • ręcznik.

 PYTANIA ?

Polecam zapoznanie się z artykułem: odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ws. biwaku Wszyscy za Jednego.

 


 • Program
 • 2 dni
 • 3 dni

DZIEŃ 1

 • 9.30 Czekamy na Was, ale wiemy, że możecie się spóźnić ;) 
 • BLOK ZADANIOWY - np. Budowa Tratew i przeprawa
 • 13:30 obiad
 • 14:45 BLOK ZADANIOWY np. wycieczka na rowerach tandemowych
 • 18:30 Kolacja
 • 19:00 WIECZORNY BLOK ZADANIOWY

DZIEŃ 2

 • 9:00 Śniadanie i wykwaterowanie, sprawdzanie domków i złożenie bagaży do przechowania.
 • 10:00 BLOK ZADANIOWY
 • 14:00 Zakończenie zajęć.

Terminy i Ceny

Maksymalna wielkość grupy to 138 os

WRZESIEŃ 2024 ( 1.09 - 28.09.2024)

Wersja 2 dni
min. ilość
uczestników
cena na jednego
uczestnika
40299
Darmowy pobyt jednego wychowawcy na każdą pełną 12 -tkę uczestników. Pozostali wychowawcy 120 zł osoba
Wersja 3 dni
min. ilość
uczestników
cena na jednego
uczestnika
40449
Darmowy pobyt jednego wychowawcy na każdą pełną 12 -tkę uczestników. Pozostali wychowawcy 240 zł osoba

Maksymalna wielkość grupy to 138 os

Podany harmonogram ma charakter przykładowy.

Zajęcia dzienne prowadzone są w postaci ok. 3 godzinnych bloków zadaniowo - tematycznych, przedzielonych obiadem. Blok zadaniowy nie jest jednym zadaniem, lecz czasem jakim przeznaczamy na realizacje tak dużej ilości zadań jak tylko się da. Wykonanie tego samego zadania, które jedna grupa wykona w 20 minut może zająć innej nawet 2 godziny, dlatego też nie jesteśmy w stanie podać podać dokładnego programu. Poza tym w grę wchodzą jeszcze czynniki pogodowe. Opis większości naszych zadań znajduję się tutaj. Opisy te są stale rozwijane jednak nigdy nie opiszemy wszystkich naszych programów - nie możemy podpowiadać naszej konkurencji. :)

 Cena zawiera:

 • przeprowadzenie wszystkich zajęć zawartych w programie,
 • opiekę profesjonalnej kadry,
 • koszt wyżywienia i noclegów wg programu.

Cena nie zawiera:

Dodatki do oferty:

 • Obiad w dniu wyjazdu +25 zł/os
 • Dieta specjalna bezglutenowa, bezlaktozy +15zł/os/dzień.
 • Dieta vege/wegetarian +15zł/dzień.

OW REJS - Charzykowy

Ośrodek REJS położony bezpośrednio przy promenadzie nad największym jeziorem pojezierza kaszubskiego, Jeziorem Charzykowskim. W bezpośredniej bliskości znajduje się Park Narodowy Bory Tucholskie, znany również jako Tucholski Park Narodowy, to jedno z największych i najpiękniejszych obszarów leśnych w Polsce.   Pawilon W pawilonie znajduje się 14 pokoi 2- osobowych z łazienką, TV, czajnikiem elektrycznym oraz...

>>pełen opis bazy