Alternatywa na niepogodę

Jako, że jedyną rzeczą, która może przeszkodzić nam w realizacji zajęć i dobrej zabawie jest zła pogoda, postanowiliśmy stworzyć „deszczoodporny” program na niepogodę.
Oczywiście wszystkie nasze programy z założenia tworzone są dla "twardzieli" :-) czyli wyjątkowej młodzieży i dzieci które nie boją się wyzwań, dlatego też nawet w zimniejsze i deszczowe dni, będziemy starali się zachęcać wszystkich do wyjścia na zewnątrz i skorzystania z całości przygotowanych dla was atrakcji.
Jednak dla mniej odpornych grup i na wypadek całkowitego załamania pogody, klęsk żywiołowych i kataklizmów :-) przygotowaliśmy program awaryjny.
Podobnie jak program outdoor`owy – nasz program na niepogodę realizowany jest w podziale na grupy i zawiera elementy rywalizacji i podobnie jak on każdorazowo dostosowany jest do wieku uczestników: młodzież rozwiązywać będzie układanki logiczne – dzieciom zaproponujemy budowę latawców.

Zespołowe rozwiązywanie przygotowanych przez nas łamigłówek pozwoli młodzieży bawić się prawie tak dobrze, jak na dworze. Oprócz zabawy, ich drugim atutem, który z kolei ucieszy wychowawców jest ich edukacyjny charakter. Kształtują intuicję geometryczną, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz zdolność do kreatywnego myślenia. Uczą koncentracji - czyli umiejętności skupienia się w wybranym problemie oraz spostrzegawczości - czyli zdolności dostrzegania różnych rozwiązań.

Budowane przez nas latawce, to nie tylko kawałek sznurka i kolorowa kartka papieru. Dla uczestników naszych latawcowych warsztatów przygotowaliśmy specjalny projekt na podstawie którego z listewek, linek i papieru nauczą się budować profesjonalny latawiec, który potem pięknie przyozdobimy, co pozwoli bawić się równie dobrze dzieciom uzdolnionym artystycznie jak i technicznie.

Jako, że puszczanie kolorowych latawców od zawsze było jednym z najlepszych sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu, kiedy tylko się rozpogodzi, wyjdziemy na zewnątrz i sprawdzimy co potrafią nasze latające pojazdy, a jeżeli pozwoli nam pogoda i wiatr - urządzimy zawody.