projekt prostej rakiety

Warsztaty rakietowe

Zajecia prowadzone są  na zasadzie nauki przez doświadczanie.

Poprzez zapoznanie uczestników z budową i użytkowaniem modeli rakiet, zwrócimy uwagę na takie zagadnienia jak materiałoznawstwo, fizyka lotu, historia podboju kosmosu. Działania te mają służyć wzbudzeniu zainteresowania astronautyką, rozwojowi osobowości i przeniesienia uzyskanych doświadczeń na inne przedmioty nauki w szkole i dziedziny ludzkiej aktywności.

 

Na samym początku w przystępny sposób przekażemy Wam podstawową wiedzę odnośnie ciągu, aerodynamiki i stabilizacji rakiet.

A następnie podzielimy Was na małe zespoły i rozpoczniecie budowę własnych modeli.

 Rakiety budujemy od podstaw z papieru technicznego oraz arkuszy balsy. Silniki rakietowe dostarczone są już w postaci gotowej.

BUDUJEMY MODELE, KTÓRE NA PRAWDĘ LATAJĄ.

  1. Wybór projektu rakiety w zależności od mocy silnika i wybranej wielkości korpusu.

  2. Przygotowanie korpusu rakiety

  3. Przygotowanie dziobu rakiety.

  4. Przygotowanie uskrzydlenia (stateczników)

  5. Przygotowanie komory silnika

  6. Złożenie wszystkiego razem.

  7. START !!!

Zbudowanie sprawnego modelu rakiety do praca manualna wymagająca sporego skupienia i zaangażowania całej grupy. Dlatego też program polecany jest grupą od 2 kl gimnazjum.

Bezpieczeństwo:

Podczas samego procesu budowy nie używamy prawdziwych silników rakietowych a jedynie ich wiernych makiet. Prawdziwe silniki są umieszczane w rakiecie dopiero chwilę przed startem.

Modele rakiet odpalane są jeden po drugim na terenie naszego aerodromu z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Cena:

Cena warsztatów realizowanych podczas programów w naszej bazie w Łapinie lub Chmielnie wynosi: 15 zł od ucznia.