Gdańska Przygoda 3dni4dni5dniwycieczka szkolna do Gdańska połączona z programem integracyjnym

Widok na Motławę z gdańskiego żurawia. Stare miasto w Gdańsku.

DLA KOGO

Program jest dedykowany dla grup przyjeżdżających autokarem do Trójmiasta.
Stanowi on połączenie biwaku integracyjnego Wszyscy za Jednego prowadzonego w Kaszubskim Parku Krajobrazowym z jednodniowym zwiedzaniem Gdańskiej Starówki oraz krótkim pobytem na plaży w Sopocie lub Brzeźnie.
Największym atutem tego programu jest jego różnorodność -  połączenie zwiedzania z aktywnym wypoczynkiem, oraz nauką.

OPIS PROGRAMU

Bloki zadaniowe na terenie naszej bazy

W zależności od długości pobytu zaproponujemy Wam od 2 do 6 bloków zadaniowych.
Zajęcia dzienne organizujemy w postaci ok 3 godzinnych bloków zadaniowo - tematycznych, przedzielonych obiadem.

Blok zadaniowy nie jest jednym zadaniem, lecz czasem jakim przeznaczamy na realizację tak dużej ilości zadań jak tylko się da.

Wykonanie tego samego zadania, które jednej grupie zajmie 20 minut może stanowić dla innej problem na 2 godziny, dlatego też nie podajemy dokładnych godzinowych harmonogramów.

Dobór bloków zadaniowych dokonywany jest przez instruktorów i dopasowywany do wieku, specyfiki grupy oraz warunków atmosferycznych.

Gra terenowa na gdańskiej starówce

Zwiedzanie Gdańska odbywające się w formie miejskiej gry terenowej, co jest o wiele bardziej przyswajalnej dla młodzieży szkolnej niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem.

Możliwe dodatki DO PROGRAMU:

Program pobytu możemy uatrakcyjnić dodatkowymi elementami:

-Zajęcia na drezynach kolejowych (20zł/os.)
W czasie jednego z bloków zajęciowych prowadzimy grupę na stację drezynową w Łapinie. Drezyniarz z ogromnym doświadczeniem instruuje jak działają drezyny kolejowe ręczne lub rowerowe i jakie zasady obowiązują na torach. Trasa wycieczki przebiega pośród przepięknych kaszubskich lasów i łąk. Każda drezyna jest zasilana jedynie siłą mięśni uczestników. Na koniec przeprowadzany jest egzamin na prawo jazdy drezynowe wraz z wręczeniem tego dokumentu tym, którym uda się zdać.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie oferowane przez nas zajęcia prowadzone są pod nadzorem naszych instruktorów.

Zajęcia wysokościowe o ile znajdują się w programie przeprowadzane są przez osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie, przy użyciu atestowanego sprzętu.

Podczas zajęć na wodzie głębszej niż 1m wszyscy uczestnicy mają bezwzględny obowiązek założenia kamizelki asekuracyjnej.

Niektóry z Was nie unikną jednak zadrapań i siniaków zdobytych w ferworze walki, które zauważa się najczęściej dopiero po powrocie do domu :).

CO ZABRAĆ:

• śpiwór,
  • odzież i buty, której nie będzie szkoda pobrudzić,
  • latarkę

• Program
  • 3 dni
  • 4 dni
  • 5 dni

DZIEŃ 1

• 9.30 Czekamy na Was, ale wiemy, że możecie się spóźnić ;) Spotkanie organizacyjne, na którym omówione zostaną zasady oraz cele wyjazdu.
  • BLOK ZADANIOWY - np. budowa tratew i przeprawa
  • 13:30 obiad
  • 14:45 BLOK ZADANIOWY - np. Małpiarnia + wiszące wyspy
  • 18:00 Kolacja
  • 19:00 WIECZORNY BLOK ZADANIOWY- np. zawody na orientację.

DZIEŃ 2

• 9:00 Śniadanie
  • Przejazd do Gdańska Waszym autokarem.
  • Niekonwencjonalne zwiedzanie gdańskiej starówki- miejska gra terenowa, czas wolny nad morzem (gdy wystarczy czasu).
  • Powrót do Łapina na obiadokolację.
  • 19:00 WIECZORNY BLOK ZADANIOWY- np. Dyskoteka

DZIEŃ 3

• 9:00 Śniadanie, wykwaterowanie, sprawdzanie domków i złożenie bagaży do przechowania.
  • 9:45 Spacer 4 km do stacji drezyn.
  • 10:30 Zajęcia na szynowych drezynach ręcznych.

Maksymalna wielkość grupy to 147 os

MAJ - CZERWIEC 2024 (12.05 - 22.06.2024)

Wersja 3 dni
min. ilość
uczestników
cena na jednego
uczestnika
39409
Darmowy pobyt jednego wychowawcy na każdą pełną 12 -tkę uczestników. Pozostali wychowawcy 190 zł osoba

Maksymalna wielkość grupy to 147 os

Podany harmonogram ma charakter przykładowy.

Zajęcia dzienne prowadzone są w postaci ok. 3 godzinnych bloków zadaniowo - tematycznych, przedzielonych obiadem. Blok zadaniowy nie jest jednym zadaniem, lecz czasem jakim przeznaczamy na realizacje tak dużej ilości zadań jak tylko się da. Wykonanie tego samego zadania, które jedna grupa wykona w 20 minut może zająć innej nawet 2 godziny, dlatego też nie jesteśmy w stanie podać podać dokładnego programu. Poza tym w grę wchodzą jeszcze czynniki pogodowe. Opis większości naszych zadań znajduję się tutaj. Opisy te są stale rozwijane jednak nigdy nie opiszemy wszystkich naszych programów - nie możemy podpowiadać naszej konkurencji. :)

Cena zawiera:

• przeprowadzenie wszystkich zajęć zawartych w programie,
  • opiekę profesjonalnej kadry,
  • koszt wyżywienia i noclegów wg programu.

Cena nie zawiera:

Dodatki do oferty:

• Ognisko z pieczeniem kiełbasek 23 zł/os.
  • Obiad w dniu wyjazdu +24 zł/os
  • Żurek - kuchnia polowa - w dniu wyjazdu +8zł
  • Dieta specjalna bezglutenowa, bezlaktozy +17zł/os/dzień.
  • Dieta vege/wegetarian +13zł/dzień.
  • Bielizna pościelowa - 20.00 zł/os

To tu organizujemy nasze biwaki integracyjne - Ośrodek Wypoczynkowy Dorota w Łapinie - w pobliżu Tró

Baza biwaków w Łapinie

Ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy „Dorota” zachęca turystów idealną lokalizacją, pięknem otaczającej przyrody . Usytuowany jest nad jeziorem Łapińskim w cichej i spokojnej okolicy, zaledwie 20 km od Gdańska. Otaczające ośrodek lasy oraz Rezerwat Przyrody „Jar Reknicy” tworzą wyjątkowy, sprzyjający mikroklimat, który służy zdrowemu wypoczynkowi. Na terenie ośrodka, w centrum malowniczych...